PRYWATNE

Ogród francuski

Projektanci: Kasia From – In Green Ogrody
Lokalizacja: Izabelin
Data: lipiec 2019
Powierzchnia: 4000 m2
Inwestor: prywatny
Status: projekt ogrodu i realizacja

KATEGORIA: OGRÓD REZYDENCJONALNY, OGRÓD FRANCUSKI

ZAKRES PROJEKTU OGRODU:

– projekt nawierzchni ogrodu, dobór materiałów
– projekt roślin i dobór z uwzględnieniem istniejących nasadzeń
– projekt oświetlenia ogrodu
– projekt systemu nawadniania ogrodu ze sterowaniem zdalnym
– projekt małej architektury w ogrodzie „na wymiar” – szklarnia, plac zabaw, fontanny, pergole, placyki w ogrodzie, kompostownik, miejsce gospodarcze, dekoracje
– koncepcja ogrodu – 2 warianty
– projekt techniczny ogrodu
– wizualizacje realistyczne ogrodu

Ogród francuski, nazywany również ogrodem formalnym, jest znany z doskonałego połączenia geometrycznych układów i eleganckiego stylu. Zachwyca on swoją roślinnością, układem i kompozycją ale stanowi także wspaniałe miejsce do wyciszenia i spędzenia wolnego czasu na łonie natury.

Nasza główna koncepcja tego projektu opiera się na osiach, które idealnie komponują się z architekturą domu i wizualnie przysłaniają jego ostre kąty. Blisko samego budynku widoczne są proste kształty z wieloma stylizowanymi ozdobami, takimi jak wazy, rzeźby i fontanny ale także perfekcyjnie przystrzyżone kule z żywopłotu i kwiaty w fioletowo-białej kolorystyce. Dzięki prostym formom, starannie dobranym roślinom oraz dużym rabatom i wyspom z krzewami, całość kompozycji tworzy elegancką przestrzeń w stylu prowansalskim z wydzielonymi mniejszymi obszarami, które pełnią funkcję ozdobną.
Przy wejściu i głównym tarasie umieszczone zostaną fontanny jako element dopełniający stylistykę ogrodu. Na przestrzeni tarasowej, która znajduje się po bokach podjazdu, zastosowane zostaną rabaty z kwitnącymi roślinami i rośliny zielone, które skutecznie zasłonią podjazd. Wokół podjazdu pojawi się także pergola z wisterią, czyli charakterystyczny element południowych ogrodów.
Z myślą o rodzinie, relaksie i rozrywce, przewidzieliśmy miejsce na trawnik stanowiący wolną przestrzeń do gier i zabaw, plac zabaw, huśtawkę oraz ławki, dzięki czemu każdy z domowników znajdzie coś dla siebie. Te elementy, zostały skutecznie wkomponowane w roślinność tworząc wraz z nią spójny projekt.
W ogrodzie znajdzie się również miejsce na kompostownik, warzywnik i stylizowaną szklarnię, w której będzie można zasadzić owoce i warzywa.. Wybierając rośliny, skupiamy się na tych, które podkreślają prowansalski charakter ogrodu, takie jak lawenda, zioła, hortensje, wisteria oraz w części leśnej tawułki, paprocie, kaliny, hortensje i cisy. Kontrasty kolorów i faktur stanowią podstawę naszych kompozycji, a byliny zgodnie ze stylem prowansalskim utrzymane są w tonacji biało-fioletowej. W miejscach zacienionych zastąpimy trawnik roślinami okrywowymi, a w miarę możliwości zachowamy zmienność sezonową.
Dla dodatkowego efektu w ogrodzie zastosujemy lampy stojące i podświetlenia roślin, które podkreślą wybrane kompozycje i sprawią, że nawet późnymi wieczorami będzie można podziwiać kwitnące rośliny.

czerwiec

06

ogród francuski kasiafrom ogrody warszawa architekt nowoczesnyogrod projektogrodu projektyogrodow projektantogrodow modern garden design ogrod wizu9